V návaznosti na veřejnou schůzi OZ z 25.4. obec informuje:

Jedním z bodů byla opět problematika třídění odpadu a nedostatek kapacity kontejnerů. Přislíbili jsme zkusit navýšit počet svozů plastu ze 14 denního na týdenní. Oslovili jsme TS Jičín s tímto požadavkem, nicméně to není v současné době možné, jelikož svozová firma nám není schopna toto zajistit s přihlédnutím na jejich svozový plán celého okresu. Rozhodli jsme se tedy navýšit počet kontejnerů na plast na 3 ks. Kontejner je objednán, nyní musíme čekat na schválení firmy EKO-KOM o jeho zápůjčce a závozu. V tomto týdnu jsme obdrželi konečně objednaný kontejner na papír, takže tady už jsou k dispozici 2 ks. Proces schvalování a distribuce kontejnerů nejsme schopni urychlit, musíme vyčkat. Opět apelujeme na občany, aby se snažili kapacitu kontejnerů co nejlépe využít, nevhazovali celé krabice, "nesešlapané" plastové lahve, celé desky polystyrenu, ale snažili se odpad co nejvíce zhutnit/zmenšit. Pořádek kolem kontejnerů se nám již začíná lepšit, věříme, že se v tomto směru budeme stále posouvat. Pokud by občané měli nějaké přípomínky v oblasti nakládání s odpady, je obec otevřená k jakýmkoliv podnětům a připomínkám a budeme rádi, když se problematika bude řešit na  místní/obecní úrovni.

Dalším bodem bylo řešení dopravní situace v obci a osazení značek ve spodní části obce, "v kopečku" a na komunikaci směrem k oboře. Proces osazení značek byl projednán na odboru dopravy MÚ JC, již jsme obdrželi vyhlášku - návrh opatření - úprava značení v obci, která je zveřejněna. Pokud nenastane nějaký problém (schválení-cenová nabídka a termín osazení správou silnic), značky by měly být do 3-4 měsíců na svém místě.

publikováno: 19. 6. 2024

Prázdninový provoz OÚ a knihovny