obrázek nenalezen Důležité

OÚ a knihovna červenec-srpen 2023

Prázdninový provoz OÚ a knihovny Tuř v červenci-srpnu 2023

úterky 17 - 18 hod

11. 7. 2023 (od 18 hod veřejné zasedání OZ)

25. 7. 2023

8. 7. 2023

22. 8. 2023

Tisková zpráva VOS a.s. Důležité

Tisková zpráva VOS a.s.

Hospodaření společnosti v roce 2022

Jízdní řád 2024/návrh Důležité

Jízdní řád 2024/návrh

Možnost připomínkovat železniční jízdní řád 2024 do 13.7.2023 prostřednictvím obce (dopis z datových stránek obce přílohou)

Tříděný odpad Důležité

Tříděný odpad

Stav kontejnerů na plasty v sobotu tj. 3 dny po vývozu !!

Prosím všechny občany, aby nečekali na vývoz kontejnerů a pak je hromadně během dne nezaplnili, ale pokud máte nastřádaný odpad a jsou kontejnery plné, doneste plasty před svozem v zadělaných pytlích ke kontejnerům (svoz každý lichý čtvrtek, poslední dobou jezdí již ve středu). Tento odpad nám napočítají navíc, ale vyvezou a budeme mít ty kontejnery pak dostupné a nebudou kolem nich 2 týdny hromady a riziko, že vítr či psi nepořádek roztahají po vsi. Pravidelně k těm kontejnerům chodím uklízet, naposledy jsem nandávala nepořádek do pytle v úterý před svozem. Takto naplněné kontejnery nemůžou být vyprodukovány během 3 dnů, ale musí se hromadit doma. Nemáme zatím termín dodání třetího kontejneru, ale takto to vypadá, že by nám jich nestačilo ani 5. Opakování je matka moudrosti a tak připomínám, že i papírové krabice je třeba rozkládat, opět se odhazují jak malé, tak větší a zabírají tak více místa. Druhý kontejner tu u papíru dost pomohl, tak snad se podaří i u plastu. Děkuji J.P.

Letní koncert v kostele Důležité

Letní koncert v kostele

v pátek 2.6.2023 od 19 hod v kostele v Popovicích

V případě zájmu bude zajištěna doprava.

Kotlíkové dotace Důležité

Kotlíkové dotace

obrázek nenalezen Důležité

Obec informuje

V návaznosti na veřejnou schůzi OZ z 25.4. obec informuje:

Jedním z bodů byla opět problematika třídění odpadu a nedostatek kapacity kontejnerů. Přislíbili jsme zkusit navýšit počet svozů plastu ze 14 denního na týdenní. Oslovili jsme TS Jičín s tímto požadavkem, nicméně to není v současné době možné, jelikož svozová firma nám není schopna toto zajistit s přihlédnutím na jejich svozový plán celého okresu. Rozhodli jsme se tedy navýšit počet kontejnerů na plast na 3 ks. Kontejner je objednán, nyní musíme čekat na schválení firmy EKO-KOM o jeho zápůjčce a závozu. V tomto týdnu jsme obdrželi konečně objednaný kontejner na papír, takže tady už jsou k dispozici 2 ks. Proces schvalování a distribuce kontejnerů nejsme schopni urychlit, musíme vyčkat. Opět apelujeme na občany, aby se snažili kapacitu kontejnerů co nejlépe využít, nevhazovali celé krabice, "nesešlapané" plastové lahve, celé desky polystyrenu, ale snažili se odpad co nejvíce zhutnit/zmenšit. Pořádek kolem kontejnerů se nám již začíná lepšit, věříme, že se v tomto směru budeme stále posouvat. Pokud by občané měli nějaké přípomínky v oblasti nakládání s odpady, je obec otevřená k jakýmkoliv podnětům a připomínkám a budeme rádi, když se problematika bude řešit na  místní/obecní úrovni.

Dalším bodem bylo řešení dopravní situace v obci a osazení značek ve spodní části obce, "v kopečku" a na komunikaci směrem k oboře. Proces osazení značek byl projednán na odboru dopravy MÚ JC, již jsme obdrželi vyhlášku - návrh opatření - úprava značení v obci, která je zveřejněna. Pokud nenastane nějaký problém (schválení-cenová nabídka a termín osazení správou silnic), značky by měly být do 3-4 měsíců na svém místě.

Zpráva VOS napouštění bazénů Důležité

Zpráva VOS napouštění bazénů

Koupací sezóna se blíží aneb jak napouštět domovní bazén

Poděkování Důležité

SDH Tuř děkuje SCLLD MAS Otevřené zahrady Jičínska z.s.

Uctění památky Důležité

Uctění památky

Uctění památky obětem II. světové války

Pietní akt u budovy OÚ v 17 hod. Následně pak u pomníčku na křižovatce za obcí

Modelářská výstava Důležité

Modelářská výstava

V neděli 7.5. pokud budou mít děti zájem, pojedeme do Slatin na výstavu. Odjezd v 15 hod ze zastávky. Opět dejte zájemci vědět Tomášovi nebo mně, díky

Nabídka prodeje dřeva Důležité

Nabídka prodeje dřeva

Předání informace občanům od starosty Jičíněvsi

Dobrý den,

vzhledem k mimořádné neplánované těžbě a přebytku palivového dřeva, bych Vás chtěl požádat o předání informace o prodeji palivového dřeva Vašim občanům.

Předem děkuji za spolupráci a přeji pěkný zbytek dne.

Jiří Exnar, DiS.

Starosta obce